Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

Václav Matys novým generálním ředitelem

03. 10. 2018

main
Zobrazit galerii

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci. Do pozice CEO nově strukturovaného holdingu se k 1. 10. 2018 postavil Luboš Pavlas. V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích ho vystřídal Václav Matys.

Ing. Luboš Pavlas je absolventem Fakulty ekonomiky a řízení energetiky ČVUT Praha. Ve skupině působí na různých pozicích už téměř 10 let. V minulosti pracoval na různých řídících pozicích ve skupině ČEZ a byl také předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. Jako nový CEO bude zodpovědný za správu, řízení a rozvoj skupiny Sev.en Energy v Čechách i v Evropě.

Ing. Václav Matys absolvoval Fakultu strojní TU v Liberci a většinu svého profesního života působil v různých divizích skupiny ČEZ, z toho 12 let také v elektrárně ve Chvaleticích, kam se nyní po 13 letech vrací jako člen představenstva a generální ředitel. Jeho klíčovým projektem bude modernizace bloků 1 a 2.

zpět
Další novinky
main

Sev.en Energy členem mezinárodní organizace VGB PowerTech

01. 08. 2018

VGB PowerTech je mezinárodní asociace zabývající se výrobou a skladováním elektřiny a tepla, která byla založená již v roce 1920. Tato dobrovolná asociace sdružuje společnosti, které se zabývají výrobou elektřinu nebo technologií s tím spojených a vytváří podmínky pro výměnu technických informací mezi jednotlivými společnostmi, zejména v Evropě. Od července 2018 je jejím členem i skupina Seven Energy.

main

U elektrárny řádili entomologové

15. 07. 2018

V druhém červencovém týdnu proběhl na složišti elektrárny Chvaletice entomologický průzkum zaměstnanci Biologického centra Akademie věd ČR. Práce je součástí rozsáhlejšího projektu výzkumu postindustriálních stanovišť, který Entomologický ústav Akademie věd dlouhodobě úspěšně rozvíjí v úzké spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Karlovou univerzitou.

main

Den otevřených dveří navštívilo přes 600 lidí

14. 06. 2018

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích uspořádala na začátku června den otevřených dveří. Navzdory horku dorazilo přes 600 návštěvníků, což jen potvrdilo, že elektrárna se stále těší značnému zájmu veřejnosti. Poděkovat za to můžeme jistě i zeleným aktivistům, kteří se 7EC již 3 roky intenzívně věnují.