Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

U elektrárny řádili entomologové

15. 07. 2018

main
Zobrazit galerii

V druhém červencovém týdnu proběhl na složišti elektrárny Chvaletice entomologický průzkum zaměstnanci Biologického centra Akademie věd ČR. Práce je součástí rozsáhlejšího projektu výzkumu postindustriálních stanovišť, který Entomologický ústav Akademie věd dlouhodobě úspěšně rozvíjí v úzké spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Karlovou univerzitou.

Projekt již přinesl řadu prioritních poznatků publikovaných v mezinárodních vědeckých periodikách, z nichž vyplývá, že tyto biotopy mohou přispět ke zvýšení biodiverzity naší krajiny.  V současné době se výzkum zaměřuje především na vodní plochy strusko – popílkových odkališť. V této první fázi proběhl sběr biologického materiálu.

Pět zaměstnankyň AV ČR první den prohlídlo stanoviště, odebralo vzorky a nastavilo pasti na vážky, potápníky, ploštice, pulce a zooplankton. Druhý den pak dámy vystřídali pánové, kteří nachytané živočichy z pastí odebrali. Výsledky průzkumu budou po vyhodnocení všech odebraných vzorků zpracovány cca do půl roku.

zpět
Další novinky
main

Den otevřených dveří navštívilo přes 600 lidí

14. 06. 2018

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích uspořádala na začátku června den otevřených dveří. Navzdory horku dorazilo přes 600 návštěvníků, což jen potvrdilo, že elektrárna se stále těší značnému zájmu veřejnosti. Poděkovat za to můžeme jistě i zeleným aktivistům, kteří se 7EC již 3 roky intenzívně věnují.

main

Nový výklopník již vykládá první vozy

20. 03. 2018

V těchto dnech prochází nový systém vykládání uhlí v elektrárně Chvaletice testy, které by měly být ukončeny do konce dubna. Jako první v České republice bude posun a vykládku vozů řídit speciální robot.

main

Sev.en EC napájel proud z Dlouhých strání

13. 12. 2017

Vedení Sev.en EC přijalo loni v srpnu nabídku společnosti ČEPS zúčastnit se zkoušky na uvedení tepelné elektrárny Chvaletice do provozu dodávkou elektrické energie z vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v Jeseníkách.