Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

Provoz nového systému vykládky uhlí slavnostně zahájen

22. 11. 2018

main
Zobrazit galerii

Přes 80 návštěvníků oslavilo ve středu 21. listopadu zahájení provozu dopravy a vykládky uhlí pomocí kontejnerů rakouské firmy Innofreight. V elektrárně ve Chvaleticích se sešlo nejen vedení firem Innofreight, ČD Cargo a Sev.en EC, ale i zaměstnanci těchto firem, kteří se podíleli na výstavbě.

Změnu dopravu uhlí ze severních Čech do Chvaletic a jeho následnou vykládku provádí státní železniční dopravce ČD Cargo, který využívá rakouský kontejnerový systém Innofreight. Díky tomuto systému je možné uceleným vlakem přepravit o více jak 400 t uhlí než doposud. Součástí oslavy byly i prohlídky stacionárního vykládacího zařízení a prohlídka provozu elektrárny.

zpět
Další novinky
main

Václav Matys novým generálním ředitelem

03. 10. 2018

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci. Do pozice CEO nově strukturovaného holdingu se k 1. 10. 2018 postavil Luboš Pavlas. V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích ho vystřídal Václav Matys.

main

Sev.en Energy členem mezinárodní organizace VGB PowerTech

01. 08. 2018

VGB PowerTech je mezinárodní asociace zabývající se výrobou a skladováním elektřiny a tepla, která byla založená již v roce 1920. Tato dobrovolná asociace sdružuje společnosti, které se zabývají výrobou elektřinu nebo technologií s tím spojených a vytváří podmínky pro výměnu technických informací mezi jednotlivými společnostmi, zejména v Evropě. Od července 2018 je jejím členem i skupina Seven Energy.

main

U elektrárny řádili entomologové

15. 07. 2018

V druhém červencovém týdnu proběhl na složišti elektrárny Chvaletice entomologický průzkum zaměstnanci Biologického centra Akademie věd ČR. Práce je součástí rozsáhlejšího projektu výzkumu postindustriálních stanovišť, který Entomologický ústav Akademie věd dlouhodobě úspěšně rozvíjí v úzké spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Karlovou univerzitou.