Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

O elektřině a lidech

Šéf přeloučského hokejbalu: Velké firmy by měly sponzorovat místní kluby

30. 05. 2019

main
Zobrazit galerii

Hokejbalisté HC Jestřábi Přelouč oslaví v červnu 25 let od založení klubu. Předseda Martin „Lamby“ Šmíd při této příležitosti vzpomenul v rozhovoru pro Krajské listy bronzové medaile, probuzení zájmu přeloučské mládeže o hokejbal i dlouhodobou podporu od nejvýznamnějšího sponzora.

Co znamená pro Přelouč hokejbal v porovnání s ostatními sporty ve městě?

V Přelouči byly vždy hlavní sporty fotbal, basketbal a ragby. V novodobé historii jsme k nim přibyli my a po nás florbal. Dovolím si tedy tvrdit, že hokejbal má již své stálé místo na mapě města i celé ČR. Městský hokejbalový areál funguje po celý rok a má stabilně vysokou návštěvnost. Mimo sezonu jsou v létě turnaje a v zimě Zimní liga, takže nabízíme celoroční zábavu. Také si myslím, že si s ostatními nijak nekonkurujeme, ba naopak, dnes už i hodně spolupracujeme.

Jakých úspěchů dosáhl klub v posledních letech?

Pro nás je velkým úspěchem to, že náš A-tým hraje již od roku 1997 1. ligu, což je druhá nejvyšší soutěž v ČR. A v ní už jsme získali i bronzové medaile za třetí místo. Na vysněné finále naše generace sice nedosáhla, ale už díky těmto výsledkům patříme mezi dvacet nejlepších klubů v republice.

Je o hokejbal na Přeloučsku zájem? Co mládež? Daří se vám ji přilákat?

Ano. Začalo to již oblíbenou Zimní ligou, která má za sebou již 33 ročníků! Taková soutěž nemá obdobu v celé ČR. Po vzniku registrovaného klubu HC Jestřábi a vybudování hřiště se zájem obrovsky zvedl, což dokazovaly i návštěvy na utkáních A-týmu. Mládež se daří přilákat až v posledních letech, a to především díky Tomáši Hájkovi, který si tuto oblast vzal za svoji a neskutečně to rozjel. Díky němu se povedlo založit mikropřípravku a rozvíjet další mládežnické kategorie. Navíc ze starších žáků vybudujeme po letech tým dorostu. Mám z toho opravdu velkou radost.

Daří se pro klub získat peníze?

Zatímco ze strany státu je sport dlouhodobě podhodnocován, ze strany města to je všude trochu jiné. Přelouč do sportu peníze dává a je to vidět. Sehnat sponzory je ale hodně těžké. Většinou vám vypomohou známí se svou firmou apod. Nejvíc se mi ale líbí systém, který uplatňuje Elektrárna Chvaletice, velká firma, která podporuje v okolí sport napříč všemi soutěžemi a odvětvími. Pak člověk přijde na různá sportoviště a všude vidí logo 7EC. Myslím, že to je správná cesta a mělo by to být pro velké firmy ‘povinností‘. V zahraničí je to ostatně běžné. Jsem zastáncem názoru, že by děti neměly mít přehnaně vysoké příspěvky. Prostě, když chcete děti v klubu mít, tak se o ně musíte dokázat postarat. A u nás to tak funguje celou dobu.

Jak konkrétně pomáhá klubu podpora od Elektrárny Chvaletice?

Každý sponzorský příspěvek je velkou pomocí. Konkrétně sponzoring od 7EC využíváme na cestovné našich týmů. To je dost velká finanční zátěž, když si uvědomíme, že A-tým jezdí po celé ČR. Jsem moc rád, že se nám podařilo navázat spolupráci s někým tak velkým, jako je Elektrárna Chvaletice.

Zaregistrovali jste aktuální boj kolem výjimky z nových emisních limitů?

Ano a jako zastupitel města Přelouč jsem rád, že naše město bylo pro schválení. Naopak nechápu Pardubice, které byly proti. Rozumím obavám o přírodu, ale kdo z těch aktivistů vydrží jeden jediný den bez TV, PC nebo nabitého mobilu? Řvát, to jim jde, ale ještě jsem neslyšel adekvátní protinávrh. Náhrada za elektrárnu? Nic takového neznám. Je to vývoj a já se do jeskyně vracet nechci. Elektrárna je jen o něco málo mladší než já a je pro mě symbolem Chvaletic již od dětství. Neumím si představit, že někdo přijde a řekne: Zavíráme desky, zavíráme krám a končíme. Co by se dělo potom? Objekt jako hrom jen tak nechat ležet a rozpadat? Vrcholem pro mě byli aktivisté na chladicí věži. Kdo je sponzoruje? Co to mělo znamenat? Měl jsem na to ihned řešení, ale raději si ho nechám pro sebe...

zpět
Další...
main

Siláci zvedali v Přelouči nápravy i škodovku

26. 06. 2019

Na Masarykově náměstí v Přelouči se v sobotu 15. června uskutečnil pátý ročník profesionální soutěže Strongman Přelouč, kterou za podpory města a Českého svazu silových sportů uspořádali Pepa Mazač a Pavel Zadražil. Elektrárna Sev.en EC ve Chvaleticích byla již potřetí sponzorem této pozoruhodné akce.

main

Řečany dostaly od Elektrárny Chvaletice první automatický defibrilátor

17. 06. 2019

Srdeční zástava každý den zabije v ČR přibližně 100 lidí. V Řečanech nad Labem na Pardubicku už jsou na tyto případy vybaveni. Elektrárna Chvaletice obci věnovala první automatický defibrilátor (AED), který právě v případě zástavy srdce může zachránit lidský život.

main

Šéf přeloučského hokejbalu: Velké firmy by měly sponzorovat místní kluby

30. 05. 2019

Hokejbalisté HC Jestřábi Přelouč oslaví v červnu 25 let od založení klubu. Předseda Martin „Lamby“ Šmíd při této příležitosti vzpomenul v rozhovoru pro Krajské listy bronzové medaile, probuzení zájmu přeloučské mládeže o hokejbal i dlouhodobou podporu od nejvýznamnějšího sponzora.