Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

Krasavice na Labi oslaví 40. narozeniny vzpomínkami a racionální diskuzí

18. 09. 2019

V poslední době má málokterý zdroj energie v Česku tolik mediální publicity jako Elektrárna Chvaletice na Přeloučsku. Je to paradox, protože takřka 37 let si jí nikdo nevšímal a živo kolem ní začalo být až teď, když realizuje největší ekologizaci od 90. let a vyrábí nejčistší energii v historii. Letos slaví „Krasavice na Labi“ 40 let a při této příležitosti zve veřejnost na speciální den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 28. září od 9 do 16 hodin.

Další novinky
main

Spolehlivost dodávek se neodvíjí od přání aktivistů, ale od zodpovědné práce energetiků

23. 07. 2019

Je zcela nezpochybnitelné a prokazatelné, že dne 12.6. 2019 zabezpečily plynulost dodávek elektrické energie pro celou východní část středních Čech dva výrobní bloky Elektrárny Chvaletice. Po neočekávaném výpadku linky 400 kV z rozvodny Týnec do rozvodny Čechy střed přešla elektrárna automaticky do ostrovního režimu a v součinnosti s dispečinkem CEPS sama napájela oblast po dobu 6 hodin.

main

Elektrárna Chvaletice zabránila blackoutu ve středních Čechách

17. 06. 2019

Horké a větrné počasí ve středu odpoledne poškodilo elektrické vedení z rozvodny Týnec nad Labem do rozvodny Krasíkov a celé východní části středních Čech rázem hrozil rozsáhlý výpadek proudu. Díky elektrárně Sev.en EC ve Chvaleticích a pohotovému zásahu dispečerů provozovatele soustavy ČEPS se však podařilo blackoutu zabránit.

main

Chladicí věže chvaletické elektrárny snižují emise prachových částic, potvrdilo unikátní měření

21. 01. 2019

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích už zažila leccos – test na nájezd z přečerpávací elektrárny, hasičské cvičení na komíně i nocující aktivisty na chladicí věži. Na konci loňského roku však všechny tyto události přetrumflo světově unikátní měření, které uskutečnila Laboratoř pro studium kvality ovzduší Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.