Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

Sev.en Energy členem mezinárodní organizace VGB PowerTech

01. 08. 2018

main
Zobrazit galerii

VGB PowerTech je mezinárodní asociace zabývající se výrobou a skladováním elektřiny a tepla, která byla založená již v roce 1920. Tato dobrovolná asociace sdružuje společnosti, které se zabývají výrobou elektřinu nebo technologií s tím spojených a vytváří podmínky pro výměnu technických informací mezi jednotlivými společnostmi, zejména v Evropě. Od července 2018 je jejím členem i skupina Seven Energy.

V současné době má organizace 478 členů z 33 zemí, které představují instalovaný výkon 466 tis. MW v klasických i obnovitelných zdrojích. Základním pilířem spolupráce je komunikace členů v pracovních skupinách, které jsou zaměřeny na vybrané technologické oblasti (Čištění spalin, Elektro a MaR, Zajištění kvality, atd.). „Členstvím získá skupina přístup do těchto pracovních skupin s možností sledovat aktuální technické problémy. V pracovních skupinách jsou již zástupci RWE, Uniper, Edf, LEAG, Engie, STEAG, ČEZ a dalších významných výrobců elektrické energie. Nyní přibydou i zástupci 7Engineering a 7EC.“ říká Jan Žižka, ředitel 7Engineering.

Přes 1 700 expertů ze členských organizací participuje na více než 70 technických komisích. Organizace spolupracuje na evropské úrovni s mnoha dalšími asociacemi jako je např. Eurelectric, Eurocoal, EPPSA atd.

zpět
Další novinky
main

U elektrárny řádili entomologové

15. 07. 2018

V druhém červencovém týdnu proběhl na složišti elektrárny Chvaletice entomologický průzkum zaměstnanci Biologického centra Akademie věd ČR. Práce je součástí rozsáhlejšího projektu výzkumu postindustriálních stanovišť, který Entomologický ústav Akademie věd dlouhodobě úspěšně rozvíjí v úzké spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Karlovou univerzitou.

main

Den otevřených dveří navštívilo přes 600 lidí

14. 06. 2018

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích uspořádala na začátku června den otevřených dveří. Navzdory horku dorazilo přes 600 návštěvníků, což jen potvrdilo, že elektrárna se stále těší značnému zájmu veřejnosti. Poděkovat za to můžeme jistě i zeleným aktivistům, kteří se 7EC již 3 roky intenzívně věnují.

main

Nový výklopník již vykládá první vozy

20. 03. 2018

V těchto dnech prochází nový systém vykládání uhlí v elektrárně Chvaletice testy, které by měly být ukončeny do konce dubna. Jako první v České republice bude posun a vykládku vozů řídit speciální robot.