Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

O elektřině a lidech

Pod komínem soutěžili rybáři o pilu

28. 05. 2019

main
Zobrazit galerii

Jindy velmi poklidné sobotní ráno u rybníka v Trnávce proběhlo 25. května poněkud netradičně. Z mlhavého oparu se postupně objevovaly postavy s pruty a kbelíky. Začaly rybářské závody. Díky podpoře ze strany Sev.en. EC a obce Trnávka čekala na vítěze atraktivní cena v podobě motorové pily.

Ráno v 7 hodin byl lov zahájen a 53 rybářů poslalo svoje nástrahy pod hladinu. Během pár minut první rybáři hlásili úspěch. Loňské suché dny se podepsaly na rybí osádce, protože vymizela velká hejna cejnů. Na háčku letos končili převážně karasi stříbřitý a kapři obecní. Celkem se podařilo zdolat 20 karasů a kaprů jen o dva méně. Oba tyto druhy ryb se bodovaly pravidlem, co centimetr, to jeden bod. Po neúspěšném prvním poločase opět zabodoval loňský vítěz Cuhorka, když ve druhé půli mu na háčku skončili čtyři kapři a jeden karas. Bylo z toho jasné vítězství. A motorová pila.

Počasí bylo jak na objednávku a rybník se odpoledne navrátil do svého klidu. Z kladných ohlasů lze jednoznačně usoudit, že by se mělo v této tradici pokračovat i příštím roce.

zpět
Další...
main

Siláci zvedali v Přelouči nápravy i škodovku

26. 06. 2019

Na Masarykově náměstí v Přelouči se v sobotu 15. června uskutečnil pátý ročník profesionální soutěže Strongman Přelouč, kterou za podpory města a Českého svazu silových sportů uspořádali Pepa Mazač a Pavel Zadražil. Elektrárna Sev.en EC ve Chvaleticích byla již potřetí sponzorem této pozoruhodné akce.

main

Řečany dostaly od Elektrárny Chvaletice první automatický defibrilátor

17. 06. 2019

Srdeční zástava každý den zabije v ČR přibližně 100 lidí. V Řečanech nad Labem na Pardubicku už jsou na tyto případy vybaveni. Elektrárna Chvaletice obci věnovala první automatický defibrilátor (AED), který právě v případě zástavy srdce může zachránit lidský život.

main

Šéf přeloučského hokejbalu: Velké firmy by měly sponzorovat místní kluby

30. 05. 2019

Hokejbalisté HC Jestřábi Přelouč oslaví v červnu 25 let od založení klubu. Předseda Martin „Lamby“ Šmíd při této příležitosti vzpomenul v rozhovoru pro Krajské listy bronzové medaile, probuzení zájmu přeloučské mládeže o hokejbal i dlouhodobou podporu od nejvýznamnějšího sponzora.