MENU

Novinky

Pod komínem soutěžili rybáři o pilu

05. 06. 2019

main
Zobrazit galerii

Jindy velmi poklidné sobotní ráno u rybníka v Trnávce proběhlo 25. května poněkud netradičně. Z mlhavého oparu se postupně objevovaly postavy s pruty a kbelíky. Začaly rybářské závody. Díky podpoře ze strany Sev.en. EC a obce Trnávka čekala na vítěze atraktivní cena v podobě motorové pily.

Ráno v 7 hodin byl lov zahájen a 53 rybářů poslalo svoje nástrahy pod hladinu. Během pár minut první rybáři hlásili úspěch. Loňské suché dny se podepsaly na rybí osádce, protože vymizela velká hejna cejnů. Na háčku letos končili převážně karasi stříbřitý a kapři obecní. Celkem se podařilo zdolat 20 karasů a kaprů jen o dva méně. Oba tyto druhy ryb se bodovaly pravidlem, co centimetr, to jeden bod. Po neúspěšném prvním poločase opět zabodoval loňský vítěz Cuhorka, když ve druhé půli mu na háčku skončili čtyři kapři a jeden karas. Bylo z toho jasné vítězství. A motorová pila.

Počasí bylo jak na objednávku a rybník se odpoledne navrátil do svého klidu. Z kladných ohlasů lze jednoznačně usoudit, že by se mělo v této tradici pokračovat i příštím roce.

zpět
Další novinky
main

Chladicí věže chvaletické elektrárny snižují emise prachových částic, potvrdilo unikátní měření

21. 01. 2019

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích už zažila leccos – test na nájezd z přečerpávací elektrárny, hasičské cvičení na komíně i nocující aktivisty na chladicí věži. Na konci loňského roku však všechny tyto události přetrumflo světově unikátní měření, které uskutečnila Laboratoř pro studium kvality ovzduší Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

main

Provoz nového systému vykládky uhlí slavnostně zahájen

22. 11. 2018

Přes 80 návštěvníků oslavilo ve středu 21. listopadu zahájení provozu dopravy a vykládky uhlí pomocí kontejnerů rakouské firmy Innofreight. V elektrárně ve Chvaleticích se sešlo nejen vedení firem Innofreight, ČD Cargo a Sev.en EC, ale i zaměstnanci těchto firem, kteří se podíleli na výstavbě.

main

Václav Matys novým generálním ředitelem

03. 10. 2018

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci. Do pozice CEO nově strukturovaného holdingu se k 1. 10. 2018 postavil Luboš Pavlas. V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích ho vystřídal Václav Matys.