Na pardubicku se výrazně zlepší ovzduší
MENU

Novinky

Spolehlivost dodávek se neodvíjí od přání aktivistů, ale od zodpovědné práce energetiků

23. 07. 2019

Je zcela nezpochybnitelné a prokazatelné, že dne 12.6. 2019 zabezpečily plynulost dodávek elektrické energie pro celou východní část středních Čech dva výrobní bloky Elektrárny Chvaletice. Po neočekávaném výpadku linky 400 kV z rozvodny Týnec do rozvodny Čechy střed přešla elektrárna automaticky do ostrovního režimu a v součinnosti s dispečinkem CEPS sama napájela oblast po dobu 6 hodin.

Další novinky
main

Elektrárna Chvaletice zabránila blackoutu ve středních Čechách

17. 06. 2019

Horké a větrné počasí ve středu odpoledne poškodilo elektrické vedení z rozvodny Týnec nad Labem do rozvodny Krasíkov a celé východní části středních Čech rázem hrozil rozsáhlý výpadek proudu. Díky elektrárně Sev.en EC ve Chvaleticích a pohotovému zásahu dispečerů provozovatele soustavy ČEPS se však podařilo blackoutu zabránit.

main

Chladicí věže chvaletické elektrárny snižují emise prachových částic, potvrdilo unikátní měření

21. 01. 2019

Elektrárna 7EC ve Chvaleticích už zažila leccos – test na nájezd z přečerpávací elektrárny, hasičské cvičení na komíně i nocující aktivisty na chladicí věži. Na konci loňského roku však všechny tyto události přetrumflo světově unikátní měření, které uskutečnila Laboratoř pro studium kvality ovzduší Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

main

Provoz nového systému vykládky uhlí slavnostně zahájen

22. 11. 2018

Přes 80 návštěvníků oslavilo ve středu 21. listopadu zahájení provozu dopravy a vykládky uhlí pomocí kontejnerů rakouské firmy Innofreight. V elektrárně ve Chvaleticích se sešlo nejen vedení firem Innofreight, ČD Cargo a Sev.en EC, ale i zaměstnanci těchto firem, kteří se podíleli na výstavbě.