MENU

Novinky

Najížděcí kotelna má nový komín

22. 07. 2017

main
Zobrazit galerii

Ve čtvrtek 20. července dostala najížděcí kotelna v Elektrárně Chvaletice nově rekonstruovaný komín upravený na spalování zemního plynu. Komín se skládá ze dvou kusů, které byly na místo přesunuty pomocí jeřábů. „Komín je vysoký 35 m a horní díl je vybaven i větrolamy, jejichž úkolem je zmírnění účinků větrů působících na komín,“ řekl Miroslav Pečeňa, projektový manažer.

Aby najížděcí kotelna plnila nové ekologické limity platné po roce 2018, bylo rozhodnuto o přestavbě stávajících mazutových hořáků na zemní plyn.  K tomu bude vybudována plynovodní přípojka z města Chvaletice.

Najížděcí kotelna slouží k výrobě páry, která se využívá k najíždění bloků a pro výměníkovou stanici vytápění areálu Sev.en EC. Kotelna má dva kotle o celkovém instalovaném jmenovitém tepelném příkonu 37,9 MW.

zpět
Další novinky
main

Elektrárna pomáhá přírodě

24. 05. 2017

Ojedinělé cvičení absolvovala hasičská jednota Sev.en EC, když v pondělí 22. května 2017 vystoupala na komín chvaletické elektrárny a ve výšce cca 160 m a 120 m instalovala dvě budky pro sokola stěhovavého. Celá akce byla o to zajímavější, že tříčlenný lezecký tým musel dostat nahoru i 30kg pytel keramzitu, který bude okřídleným dravcům sloužit jako stelivo.

main

Také vloni jsme významně podpořili region

09. 01. 2017

Elektrárna Chvaletice pomáhala v roce 2016 sportovcům, umělcům i bezpečnostním složkám ve východočeském regionu. Na sponzorské projekty dohromady přispěla částkou převyšující 2 miliony korun. I nadále tak zůstává nejen významným zaměstnavatelem, ale také dobrým sousedem města Chvaletice a širokého okolí.

main

Den otevřených dveří

06. 11. 2016

Elektrárnu Chvaletice obsadilo přes 1000 lidí. Přes plot nemuseli, konal se den otevřených dveří.