MENU

Novinky

Jako ve filmu! Hasiči nacvičovali záchranou operaci na komíně

13. 10. 2017

main
Zobrazit galerii

Tématem říjnového hasičského cvičení v 7EC byl transport zraněné osoby po plášti komína z druhého ochozu komínu. Operace proběhla ve výšce cca 55 m, tj. asi jako v patnáctém patře.

Na cvičení přijelo družstvo stanice HZS Přelouč a sedmičlenné speciální lezecké družstvo HZS Pardubického kraje. První na místě po vyhlášení poplachu byli zaměstnanci HZS elektrárny Chvaletice, kteří provedli průzkum na místě události a určili průzkumnou skupinu.

Tato skupina zjistila, že ke zranění pracovníka pověřeného údržbou na plášti komína došlo pádem ze žebříku na druhý ochoz.  Při pádu si pracovník zranil páteř a je nutné provést jeho ošetření na místě události a následný transport vleže za pomoci lezecké techniky. Transport zraněného zajistila lezecká skupina HZS Pardubického kraje.

Velitel zásahu  Martin Hanák byl s provedeným cvičení spokojen: „Cílem cvičení bylo seznámit se s problematikou zásahu ve výškách za snížené viditelnosti. Lezci si také chtěli vyzkoušet prodloužení lan a převázání nosítek. To vše se během cvičení povedlo.“

Od nahlášení události (9:30 hod) po transport zraněného na zem (10:49 hod) uběhlo 79 minut. Po celou dobu akce pršelo, takže si hasiči vyzkoušeli transport za zhoršených klimatických podmínek. Jaké to bylo být transportován znehybněný na nosítkách, přiblížil Miroslav Morkus, figurant a jeden z hasičů elektrárny: „Byl to zajímavý, ale i nepříjemný zážitek zároveň. Nejhorší je bezmoc, kdy jste znehybněn na nosítkách a musíte se spoléhat na druhé.“

zpět
Další novinky
main

Najížděcí kotelna má nový komín

22. 07. 2017

Ve čtvrtek 20. července dostala najížděcí kotelna v Elektrárně Chvaletice nově rekonstruovaný komín upravený na spalování zemního plynu. Komín se skládá ze dvou kusů, které byly na místo přesunuty pomocí jeřábů. „Komín je vysoký 35 m a horní díl je vybaven i větrolamy, jejichž úkolem je zmírnění účinků větrů působících na komín,“ řekl Miroslav Pečeňa, projektový manažer.

main

Den otevřených dveří

06. 11. 2016

Elektrárnu Chvaletice obsadilo přes 1000 lidí. Přes plot nemuseli, konal se den otevřených dveří.

main

Chvaletice obnovují po požáru výrobu

19. 10. 2016

Elektrárna Sev.en EC ve Chvaleticích obnovila výrobu po nedávném požáru. Bloky 1 a 2 odstavené na začátku září byly dnes opět uvedeny do provozu a zahájily dodávky elektřiny do sítě. Likvidace trosek i příprava náhradní dopravy paliva do kotlů trvala bezmála šest týdnů. Vyšetřování příčin požáru stále pokračuje.