MENU

Novinky

Energie jinak

05. 09. 2017

main
Zobrazit galerii

Spolek ENERGIE JINAK otevřel po letních prázdninách nový vědecko-technický kroužek pro mladé vědce a kutily. Účastníci se v praxi seznámí se zákony fyziky, mechaniky a především způsoby klasické a alternativní výroby elektrické energie.

Kroužek probíhá v nově zrekonstruované dílně kavárny MYKABO v Přelouči. Uprostřed srpna zde proběhl den otevřených dveří, na kterém se rodiče i děti mohli seznámit s lektorem a náplní kroužku.

Kurz je určen pro 2 věkové kategorie: žáky 3.-5. a 6.-9. třídy základní školy. Záštitu nad projektem převzaly společnosti SUMO s.r.o., Sev.en EC, a.s. a MYKABO spol. s r.o.

 

zpět
Další novinky
main

Najížděcí kotelna má nový komín

22. 07. 2017

Ve čtvrtek 20. července dostala najížděcí kotelna v Elektrárně Chvaletice nově rekonstruovaný komín upravený na spalování zemního plynu. Komín se skládá ze dvou kusů, které byly na místo přesunuty pomocí jeřábů. „Komín je vysoký 35 m a horní díl je vybaven i větrolamy, jejichž úkolem je zmírnění účinků větrů působících na komín,“ řekl Miroslav Pečeňa, projektový manažer.

main

Elektrárna pomáhá přírodě

24. 05. 2017

Ojedinělé cvičení absolvovala hasičská jednota Sev.en EC, když v pondělí 22. května 2017 vystoupala na komín chvaletické elektrárny a ve výšce cca 160 m a 120 m instalovala dvě budky pro sokola stěhovavého. Celá akce byla o to zajímavější, že tříčlenný lezecký tým musel dostat nahoru i 30kg pytel keramzitu, který bude okřídleným dravcům sloužit jako stelivo.

main

Také vloni jsme významně podpořili region

09. 01. 2017

Elektrárna Chvaletice pomáhala v roce 2016 sportovcům, umělcům i bezpečnostním složkám ve východočeském regionu. Na sponzorské projekty dohromady přispěla částkou převyšující 2 miliony korun. I nadále tak zůstává nejen významným zaměstnavatelem, ale také dobrým sousedem města Chvaletice a širokého okolí.